Posts

Showing posts from March 31, 2013

China’s Economic Supertrends

Image
Сьогодні закінчив читати книгу «China’s Economic Supertrends» by Jason Inch. ЯкосьЄвген сказав, що тільки відрефлексоване переживання стає досвідом. Вирішив від рефлексувати - коротко описати основні ідеї та відкриття праці цього професора – і собі краще запам’ятаю і може вам буде цікаво.
Початок розвитку китайської економіки варто розглядати з 1978 року, коли Ден Сяопін ініціював ряд успішних економічних реформ після смерті Мао Цзедуна та краху «культурної революції».  Він розробив принцип «соціалізму з китайською специфікою» та відкрив цю країну для світу. Практично завдяки йому Китай почав рости. Дену Сяопіну належить фраза «Somepeoplemustgetrichfirst». До сих пір метою уряду Китаю залишається простою та зрозумілою – зробити населення багатим.
1)Загалом є три двигуни росту, що зумовили розвиток китайської економіки (як і будь-якої нормальної країни): ·Експорт. Те, що ми називаємо Made in China. ·Прямі Іноземні Інвестиції (ПІІ). Ресурси фізичних, юридичних осіб, держав, та інших суб’єк…